IMPORTANT UPDATEHello Everyone,
Our beloved Evanston location remains temporarily closed as our landlord completes the necessary repairs this week.
In the meantime, we’re thrilled to announce our at-home delivery pilot program in partnership with Top Box Foods!
Are you searching for locally sourced, nutrient-dense food? We’d love to have you join our pilot program! For more information, please email us at info@villagefarmstand.com.
Please check back for store updates.
Thank you for your support, and we look forward to serving you in a new and convenient way!
All Frozen Items
Fresh Food From Family Farmers
-
Tulip Tree Ground Pork - 1 lb
Regular price $11.00 USDRegular priceUnit price per -
Bacon - 1 lb
Regular price $14.75 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Jowl Bacon - 1 lb
Regular price From $14.00 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Bacon Ends
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price per -
Pork Belly Skin Off
Regular price From $13.25 USDRegular priceUnit price per$0.00 USDSale price From $13.25 USD -
Tulip Tree Gardens Italian Sausage Links
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Polish Sausage Links
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Fresh Side Pork - 1 lb
Regular price $12.50 USDRegular priceUnit price per
Produce
Farm Fresh Goodness
-
Bridge The Gap: Support Village Farmstand
Regular price From $10.00 USDRegular priceUnit price per -
Purple Top Turnips - 1 lb
Regular price $4.75 USDRegular priceUnit price per -
Watermelon Radishes - 1 lb
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price per -
Belero Orange Carrots - 1 lb
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price per -
Farao Cabbage
Regular price From $3.50 USDRegular priceUnit price per -
Havana Butternut Squash
Regular price From $3.00 USDRegular priceUnit price per -
Frillman Red Beets - 1 lb
Regular price $5.75 USDRegular priceUnit price per -
Frillman Parsnips - 1 lb
Regular price $7.00 USDRegular priceUnit price per
Browse by Category
Pantry Items
Never Sold In Bulk
-
Tulip Tree Gardens Honey - 1 lb
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price per -
Spicy Honey - 1 lb
Regular price $14.00 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Honey - 2 lb
Regular price $23.50 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Honey - 4 oz
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price per -
Lavender Rose Honey - 4 oz
Regular price $6.50 USDRegular priceUnit price per -
Tulip Tree Gardens Spicy Honey - 4 oz
Regular price $6.00 USDRegular priceUnit price per -
Sale
Honey Trio Gift Box
Regular price $35.00 USDRegular priceUnit price per$40.00 USDSale price $35.00 USDSale -
Honey Stick Stirrer
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price per
Stewards Of The Soil
Apothecary & Wellness
Infused With Nature
-
Shea Butter Unscented Soap
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Goat Milk & Oats Soap Bar
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Lavender Soap Bar
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Calendula Soap Bar
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Green Tea Soap Bar
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Lemongrass & Eucalyptus Soap Bar
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price per -
Sisal Soap-Saver Bag
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price per -
Hemp Facial Rounds
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price per